Pieczemy świąteczne pierniki w grupie 0b
Coraz bliżej święta… Czas więc na pieczenie świątecznych pierników. W pierwszy grudniowy poniedziałek dzieci z grupy 0b zgodnie z tradycją zabrały się za pieczenie świątecznych pierniczków. Dzieci uczestniczyły w wyrabianiu ciasta i wykrawaniu wybranych kształtów pierników. Najpierw odpowiednio się przygotowały, dbając o czyste ręce oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta oraz potrzebne przybory kuchenne. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Wspaniały, korzenny zapach pieczonych pierniczków wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci, przystąpiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne i przepyszne.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!