„Muzyka i świąteczne zwyczaje” w wykonaniu artystów z Filharmonii Pomorskiej
1 grudnia w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie – odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, prezentując program „Muzyka i świąteczne zwyczaje”. Artyści zabrali społeczność szkolną w muzyczną podróż dookoła świata. Wykonali kolędy i piosenki świąteczne oraz opowiedzieli o tradycjach bożonarodzeniowych z różnych krajów. Usłyszeliśmy pieśni w jęz. angielskim, niemieckim, hiszpańskim, łacińskim oraz polskim. Muzycy przenieśli nas do słonecznej Hiszpanii, rozświetlonych migoczącymi światełkami Stanów Zjednoczonych oraz do przepełnionych betlejemskimi szopkami Włoch. Spotkanie miało (co najważniejsze!) wymiar edukacyjny. Dowiedzieliśmy się, że zwyczaj strojenia choinki wywodzi się z Niemiec, poznaliśmy rolę pustego miejsca przy stole wigilijnym oraz tradycję 12 potraw na świątecznym stole. Muzycy wyjaśnili także różnicę między altówką a skrzypcami, opowiadając o budowie i brzmieniu instrumentów. Było to ciekawe i pełne magii wydarzenie, które wprowadziło społeczność szkolną w świąteczny nastrój.
Dziękujemy Filharmonii Pomorskiej za piękny występ i mówimy: Do zobaczenia w marcu!
Kornelia Raźna-Rachwalska

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!