Narodowe Czytanie „Kordiana”
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku akcja poświęcona była „Kordianowi” – najwybitniejszemu dramatowi Juliusza Słowackiego.
4 października w miejscowej świetlicy uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy Wąwelna i pobliskich wsi wspólnie czytali „Kordiana”. To arcydzieło polskiego romantyzmu jest tekstem pięknym, ale niełatwym. Głośna lektura dramatu, a także nastrojowa scenografia, poruszająca oprawa muzyczna oraz elementy gry aktorskiej pozwoliły lepiej zrozumieć ważne przesłanie zawarte w tym utworze. Zebrani mieli okazję przenieść się w niezwykły świat polskiego romantyzmu, pełen dramatycznych uniesień oraz rozważań o najistotniejszych, ponadczasowych sprawach narodu. Wydarzenie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, który przygotowały panie: Bożena Kaźmierczak i Katarzyna Opas.
Wybrane fragmenty dzieła Słowackiego czytali: Lena Gregorczyk kl. 8, Maria Gregorczyk kl. 6, Maja Raźna kl. 7b, Liza Krysiak kl. 6, p. dyrektor Małgorzata Suchomska, p. Agnieszka Szymańska, p. Anna Czyżak-Skowrońska, p. Joanna Zielonka, p. Wiesława Kabattek, a także Jakub Borowski - jako Kordian, p. Bożena Kaźmierczak, p. Mirosława Grzesiak, p. Maria Świt, p. Ewa Gracz oraz p. Małgorzata Gregorczyk.
Narodowe Czytanie to wspólne przedsięwzięcie biblioteki i świetlicy wiejskiej oraz Szkoły Podstawowej w Wąwelnie.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!