„Nie uda nam się mieć wszystkiego na raz. Coś kończy się, żeby coś mogło trwać!”
I nadszedł ten wyjątkowy dzień…
Nasi ósmoklasiści stali się absolwentami Szkoły Podstawowej im. M. Droboszewskiego w Wąwelnie. 20 czerwca przyszedł czas na pożegnanie, podziękowanie, piosenki, ostatni występ przed szkolną społecznością. Było poważnie, wzruszająco, a także bardzo zabawnie – bo przecież humor jest najwspanialszą przyprawą w uczcie życia. Słowa pożegnania do absolwentów skierowała pani dyrektor Małgorzata Suchomska. Wychowawczyni klasy p. Joanna Zielonka wręczyła nagrody książkowe wyróżniającym się uczennicom. Nie zabrakło również imiennych podziękowań dla uczniów i rodziców. Tradycyjnie ósmoklasiści zostali też pożegnani przez swoich młodszych kolegów z kl. VII, którzy zadedykowali im piosenki oraz wręczyli upominki. Łez nie brakowało.
W sercu być może żal za tym, co już nie wróci, za koleżanką z ławki, kolegą z innej klasy, może za ulubionym nauczycielem. Na szczęście każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. Każde zakończenie daje szanse na przeżycie czegoś dotąd nieznanego. Na koniec pozostaje nam powiedzieć tylko…
Drodzy Absolwenci! Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy. Wypełniajcie każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością. Czerpcie energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych. Szukajcie w sobie siły i entuzjazmu. Próbujcie życia i układajcie je w swój własny sposób. Żyjcie najpiękniej jak umiecie!


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!