Spektakle profilaktyczne w naszej szkole
13 listopada naszą szkołę odwiedziła grupa teatralna „Magiczna scena”, która zaprezentowała uczniom dwa niezwykłe spektakle. Wydarzenie wpisywało się w realizację kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”. Dla uczniów kl. 1-3 artyści przygotowali przedstawienie pt. „Tajemnica zaginionych książek”. Była to pełna przygód i humoru opowieść o Królu Jacusiu, który – jak wielu mieszkańców jego królestwa – zbyt mocno pokochał Internet i zapomniał o świecie książek. Przedstawienie przeniosło nas w świat, w którym w przystępny i ciekawy sposób poruszono tematy zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, uzależnienia od alkoholu i telefonu. Starszym uczniom, z kl. 4-6, aktorzy zaprezentowali spektakl „Pozorna gra”. Przedstawienie kładło nacisk na uzależnienia behawioralne, coraz bardziej popularne wśród młodzieży e-papierosy, energetyki, przemoc rówieśniczą, hejt, mowę nienawiści.
Oba przedstawienia wzbudziły duże zainteresowanie, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Było to ciekawe i pouczające spotkanie ze sztuką teatralną, które miało na celu nie tylko kształtowanie wrażliwości estetycznej, ale również działanie profilaktyczne.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!