Podsumowanie kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”
12 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w podsumowaniu ogólnopolskiej kampanii pt. „Dzieciństwo bez Przemocy”, które odbyło się w Domu Kultury w Sośnie. Akcja mobilizuje społeczeństwo do ochrony dzieci przed przemocą oraz tworzy warunki bezpiecznego, wspierającego dzieciństwa. Gospodarzem spotkania był wójt gminy Sośno – pan Piotr Dobrzański. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Monika Horna-Cieślak – rzecznik praw dziecka, Iwona Kozłowska – posłanka na Sejm województwa kujawsko-pomorskiego, Beata Szczęśniak – wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Jarosław Tadych – starosta sępoleński, Klaudia Ryczek – komendant Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim, Anna Wiśniewska – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sępólnie Krajeńskim, Dorota Domek – specjalista psychoterapii punktu konsultacyjnego przy GOPS w Sośnie.
Zaproszeni goście obejrzeli ciekawe prezentacje dotyczące działań zrealizowanych w szkołach w ramach kampanii „Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej”. Zebrani zobaczyli również spektakl teatru profilaktycznego „Magiczna Scena” pt. „Influencerka”. Młodzież wysłuchała także prelekcji rzecznika praw dziecka pani Moniki Horny-Cieślak, która opowiadała o swojej pracy, zainteresowaniach, marzeniach, pasjach, stawianych przed nią zadaniach. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania oraz zadania pytań, na które pani rzecznik udzieliła satysfakcjonujących odpowiedzi.
Na spotkaniu z młodzieżą głos zabrała również pani Klaudia Ryczek – komendant Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim, która przedstawiła młodzieży ciekawe informacje dotyczące „Bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego”, opowiedziała co zrobić, aby być bezpiecznym na drodze, omówiła warunki korzystania z hulajnogi eklektycznej, urządzeń transportu osobistego i wspomagającego ruch.
Na koniec wystąpiły panie: Anna Wiśniewska – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sępólnie Krajeńskim oraz Dorota Domek – specjalista psychoterapii punktu konsultacyjnego przy GOPS w Sośnie, które opowiedziały o tym, jak pomóc i co zrobić, gdy jesteśmy świadkami cyberprzemocy.
To wyjątkowe spotkanie długo pozostanie w pamięci uczniów naszej szkoły. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Wiktoria Sokół-Olska, Jagoda Belter, Agnieszka Szymańska, Ewa Czepluch.
Ewa Czepluch


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!