Logo SP w Wąwelnie

Świecimy przykładem, czyli podsumowanie akcji „Odblaskowa Szkoła”

Ocena 0/5

W ostatnich miesiącach nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Odblaskowa Szkoła”. Celem przedsięwzięcia było promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym  i widoczności na drodze. Nasi uczniowie oraz nauczyciele zaangażowali się w szereg działań, które promowały m.in. noszenie elementów odblaskowych przez dzieci, młodzież i dorosłych.

26 września naszą szkołę odwiedziła Fundacja Jumper, która przeprowadziła warsztaty edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z kolei na początku października odbyły się warsztaty prowadzone przez funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim, podczas których młodsi uczniowie demonstrowali prawidłowe przejście przez pasy. Na zajęciach z wychowawcą odbyły się pogadanki mające na celu uświadomienie uczniom, jak ogromne znaczenie mają elementy odblaskowe. W trakcie akcji wielokrotnie podkreślano, że nawet niewielki odblask może uratować życie.

Podczas finału akcji 98% uczniów było zaopatrzonych w kamizelki odblaskowe, a 53% w odblaski. Wspólny wysiłek i entuzjazm uczestników sprawiły, że działania projektowe stały się nie tylko okazją do nauki, ale również do budowania więzi i współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. 

Galeria zdjęć

IMG_500 IMG_501 IMG_502 IMG_503 IMG_504 IMG_505 IMG_506 IMG_507 IMG_508 IMG_509 IMG_510 IMG_511 IMG_512 IMG_513 IMG_514 IMG_515 IMG_516 IMG_517 IMG_518 IMG_520 IMG_521 IMG_522 IMG_523 IMG_524
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności