"W dawnej szkole"
W minionym tygodniu uczniowie kl. 2 zapoznali się z obrazem dawnej szkoły. Dowiedzieli się między innymi, że w dawnych czasach uczniowie nosili granatowe fartuszki z białym kołnierzykiem oraz naszytą tarczą swojej szkoły, zeszyty były jednokolorowe, a piórniki drewniane. Dawniej dzieci pisały piórem, a atrament mieścił się w kałamarzu. Ciekawostką dla uczniów było również to, że nie było komputerów i kalkulatora, a do liczenia służyło liczydło. Zamiast stolików natomiast stały drewniane ławki ze skośnym blatem i wgłębieniem na kałamarz. Nieocenionym zobrazowaniem poruszanej na zajęciach tematyki była wizyta w szkolnym muzeum, w którym drugoklasiści mieli okazję posiedzieć w starej ławce, przymierzyć fartuszek oraz obejrzeć wiele ciekawych eksponatów z dawnej szkoły i dawnych czasów...

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!