Z wizytą w Soplicowie, czyli ostatnia uczta staropolska w kl. 8b
Uczniowie kl. 8b w kreatywny sposób przenieśli się w świat epopei narodowej Adama Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz”. Postawili na działanie i twórcze myślenie! Każdy uczeń miał przydzieloną postać z lektury, a następnie na papierowym talerzyku stworzył jej portret. Znalazły się na nich filmowe zdjęcia postaci, krótkie opisy bohaterów, ich cechy charakteru oraz ciekawostki z życia szlacheckiego. Wszystkie prace zostały przyklejone do dużego arkusza papieru, tworząc symboliczny staropolski stół biesiadny. Po czym uczniowie dorysowali na nim tradycyjne potrawy, które znalazły się na stole w Soplicowie podczas uczty opisanej w księdze XII – nie zabrakło więc rosołu, barszczu, pulpetów, kiełbasy, ryby, słodkości! Zadanie to stało się nie tylko sposobem na utrwalenie wiedzy o lekturze, ale również okazją do współpracy, rozmów o tradycjach i kulturze polskiego dworu.
Joanna Zielonka


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!