Pomaganie nie jest trudne, czyli obchody Dnia Wolontariusza
10 grudnia społeczność naszej szkoły uczestniczyła w akademii z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza przypadającego 5 grudnia. Szkolne Koło Młodych Wolontariuszy „Mogę, więc pomogę” w ten sposób świętowało dziesięciolecie swojej działalności. SKMW zostało założone w październiku 2015 r. i od tamtej pory aktywnie podejmuje różne działania na rzecz potrzebujących. Są to akcje cykliczne, ale także takie, które wynikają z bieżących potrzeb. Wolontariuszami mogą zostać uczniowie kl. IV-VIII, którzy chcą pomagać innym, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w przestrzeni szkolnej i pozaszkolnej, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne i kulturalne. Działalność koła opiera się na zasadzie dobrowolności i bezinteresowności. Członek klubu kieruje się dobrocią, życzliwością, chęcią niesienia pomocy, troską o innych. Wolontariuszem może zostać każdy, kto ma wielkie serce, duszę filantropa, potrzebę altruizmu. Zachęcamy do zostania wolontariuszem, a zachętą do działania niech będą słowa św. Jana Pawła II – „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów, Nauczycielom za wyrozumiałość i pomoc w organizowaniu prób, panu Pawłowi Piekarzowi za pomoc i czuwanie przy nagłośnieniu, a przede wszystkim Wolontariuszom za „Wielkie Serca” dla potrzebujących.
Opiekunowie SKMW


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!