Szkolenie edukacyjno-obronne przed atakującymi psami
14 stycznia 2025 r. w naszej szkole przeprowadzone zostało spotkanie edukacyjno-profilaktyczne w zakresie samoobrony przed psami. Zajęcia poprowadzili panowie Mirosław Różański i Piotr Danielewski. Szkoleniowcy zwrócili szczególną uwagę na częste błędy popełniane przez dzieci i młodzież podczas kontaktu z psem, wymienili najczęstsze powody ataku czworonoga, wytłumaczyli też, w jaki sposób należy zachować się podczas kontaktu z niebezpiecznym psem. Zaprezentowane zostały również postawy, jakie powinno się przybierać, gdy spodziewamy się ataku psa. Uczniowie przećwiczyli pozycję bierną, a także pozycję „żółwia”, która jest najlepszym sposobem obrony, gdy nie ma możliwości uniknięcia ataku.
Dla uczniów była to ciekawa i praktyczna lekcja, podczas której dowiedzieli się także, w jaki sposób należy traktować własne czworonogi, aby uniknąć niepożądanych zachowań.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!