"W ptasiej stołówce"
Drugoklasiści z wychowawcą postanowili pomóc ptakom przetrwać zimę. W szkolnym ogrodzie zawiesili na drzewach ptasie przysmaki, takie jak nasiona i słoninka. Dzieci wiedzą, że zima to bardzo trudny czas dla ptaków i bez pomocy człowieka ciężko jest przetrwać zwierzętom surowe warunki. Uczniowie z radością obserwowali, jak ptaki zbliżają się do przygotowanych karmników. Dla drugoklasistów było to wspaniałe doświadczenie, a dla ptaków ogromny pożytek. Takie działanie to jednocześnie doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na los zwierząt.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!